Klatovská věž 1

Zbůch, 9. 11. 2019

V sobotu 09.11. 2019 byl ve Zbůchu, obci se slavnou havířskou minulostí, zahájen nový ročník seriálu pro začínající šachisty Klatovská věž. Na první turnaj se do zdejší základní školy sjelo 62 účastníků z celého Plzeňského kraje. Pořadatelstvím byl pověřen ŠK Líně ve spolupráci se ZŠ Zbůch. Turnaj finančně podpořila obec Zbůch, přispěla na nákup věcných cen pro všechny účastníky. Slavnostního zahájení se zúčastnila i paní místostaroska Jana Zajptová, která všem popřála mnoho úspěchů. Soutěžilo se tradičně ve třech kategoriích, MŠ a žáci 1. st. ZŠ hráli společný turnaj (42 účastníků), 2. st. ZŠ (20 účastníků) měl také samostatný turnaj. Po sedmi kolech napínavých bojů byly známy výsledky, předány diplomy vítězům a věcné ceny všem, kteří našli odvahu porovnat své šachové dovednosti s ostatními. Medailisté jednotlivých kategorií:

MŠ dívky: 1. Strnadová, V. (MŠ Město Touškov),
MŠ hoši: 1. Zelenka, T. (TJ Košutka Plzeň), 2. Jenč, J. (ŠK Líně), 3. Lukáš, M. (MŠ Klatovy),
1. st. ZŠ dívky: 1. Strnadová, B. (ŠK Líně), 2. Krmíčková, I. (SK Petřín Plzeň), 3. Hendrychová, T. (2. ZŠ Plzeň),
1. st. ZŠ hoši: 1. Macho, M. (TJ Sokol Plzeň-Letná), 2. Rojík, A. (ZŠ Dobromysl Plzeň), 3. Dundr, V. (ŠK Sokol Klatovy),
2. st. ZŠ hoši: 1. Hodl, V. (ŠK 64 Plzeň), 2. Konjata, V. (TJ Košutka Plzeň), 3. Plic, E. (TJ Košutka Plzeň).