Přeskočit na obsah

Klatovská věž 4

Již čtyři turnaje začátečníků z celkových pěti byly odehrány. Ten dosud poslední se konal v Nýřanech a pořádání se ujaly oddíly ŠK Líně a TJ Nýřany. A díky de facto úplnému rozvolnění se sešla v Nýřanech vysoká účast, a to až tak vysoká, že každá kategorie odehrála svůj vlastní turnaj.

: Velmi bojovný turnaj (ani jedna partie neskončila remízou!) se hrál systémem každý s každým na pět kol, hrálo jej šest účastníků. Překvapení nedopustila Barbora Tykalová z Klatov, která neztratila ani bod. Druhý se čtyřmi body skončil domácí Vítězslav Jenč (ŠK Líně) a bronz bral za MŠ Draženov hrající Luboš Vogeltanz. Většinu ve startovním poli, a to je překvapivé, tvořila děvčata. Celkově čtvrtá (a v kategorii děvčat druhá) skončila Coralin Minaříková (MŠ Domažlice), celkově páté místo (a v kategorii děvčat místo třetí) obsadila Eva Tykalová (ŠK Sokol Klatovy). Čtvrtou hráčkou do party byla Magdalena Jenčová (ŠK Líně).

Výsledky naleznete zde.

1. až 4. třída: Toto byla nejpočetnější kategorie a jsme nesmírně rádi, že se počty dětí hrající turnaje neustále zvětšuje. Na tomto turnaji si odbyla premiéru i řada nováčků. Sedmikolový turnaj nejlépe zvládl dvorecký Filip Kodýdek, o jehož vítězství rozhodla vzájemná partie s celkově druhým a rovněž šestibodovým Martinem Vostrackým z Klatov. Celkově třetí a nejlepší mezi děvčaty skončila Martinova klubová spoluhráčka Svatava Kindelmannová s pěti body. Třetí mezi chlapci a čtvrtý celkově pak skončil Alexej Tirb z ŠK 64 Plzeň. A nesmíme zapomenout na medailistky: druhou nejlepší dívkou se stala se 4,5 body Viktoriia Strazhnyk (SK Petřín Plzeň) a to jen o pomocné hodnocení před celkově devátou Annou Jenčovou (ŠK Líně).

5. až 9. třída: Turnaj každý s každým si zahráli nejstarší hráči. Na rozdíl od kategorie mateřských škol však byla tato kategorie o dva kusy bohatší, a tak se odehrálo hned sedm kol. Nejlepšího výsledku dosáhl Aleš Krýsl (ŠK Garde Kaznějov), a to proto, že nahrál hned 5,5 bodu. S pěti body na druhém místě skončil Denis Lebiš (TJ Sokol Plzeň-Letná), který o půl bodu předstihl celkově třetího Richarda Švantnera (ŠK Líně). Nejlepší dívkou v této kategorii byla Eliška Luňáčková (ŠK Garde Kaznějov), která získala jeden bod a skončila na celkové sedmém místě.

Děkujeme všem za účast, pořadatelům za organizaci a těšíme se na finálové klatovské věži číslo 5 v Klatovech, a to 23. dubna.

Martin Kopřiva

V sobotu 19. března 2022 proběhl v SKC Nýřany již čtvrtý díl seriálu pro začínající šachisty Klatovská věž. Turnaje se zúčastnilo celkem 46 hráček a hráčů z různých míst Plzeňského kraje a samozřejmě také z nýřanského šachového kroužku, který byl vloni na podzim obnoven. Přestože zde řada hráčů měla turnajovou premiéru, domnívám se, že o některých v budoucnu ještě určitě uslyšíme.

Protože byly všechny 3 vyhlášené kategorie obsazeny více než 5 hráči, každá kategorie hrála svůj vlastní turnaj. Děti z MŠ a žáci 5. – 9. třídy ZŠ systémem každý s každým, žáci 1. – 4. třídy ZŠ pak švýcarským systémem na 7 kol. Kategorii MŠ kralovala úřadující Přebornice Čech do 8 let, Barča Tykalová (ŠK Sokol Klatovy), hned za ní se umístil Víťa Jenč (ŠK Líně) a na třetí místě skončil Luboš Vogeltanz (MŠ Draženov).

Nejpočetněji zastoupenou kategorii žáků 1. -4. třídy ZŠ ovládl Filip Kodýdek (ŠK Dvorec), před Martinem VostrackýmSvatkou Kindelmannovou (oba ŠK Sokol Klatovy). V nejstarší kategorii se z vítězství radoval Aleš Krýsl (ŠK Garde Kaznějov), stříbrná příčka patří Denisi Lebišovi (TJ Sokol Plzeň-Letná), bronzová Ríšovi Švantnerovi (ŠK Líně). Podrobné výsledky naleznete zde: https://chess-results.com/tnr620737.aspx.

Turnaj uspořádal ŠK Líně ve spolupráci s ŠO TJ Nýřany, velký dík patří zejména městu Nýřany za poskytnutí hezkého hracího sálu.