Okresní přebor škol Plzeň-sever

Ve středu proběhlo u nás v Kaznějově již potřetí Okresní kolo Přeboru škol v šachu Plzeň sever. Před začátkem turnaje jsme přemýšleli, zda se nám podaří obhájit dvě 1. místa z loňského roku. A světe div se, vyšlo to téměř bez ztráty kytičky (partie). Naše první družstvo ZŠ Kaznějov ve složení Erik Pipiška, Pepa Buvalič, Adam Krýsl a Filip Pham hrající turnaj pro 1. až 5. třídu, nedalo víceméně nikomu šanci a s pouze jednou prohranou a jednou remízovou partií se ziskem 22,5 bodu ze 24 možných zvítězilo s 3bodovým náskokem před překvapením turnaje ze ZŠ Pivoňka ChříčZŠ Nýřany.

Naše druhé družstvo v této kategorii ve složení Maty Gallik, Vašek Šik, Lucka Krátká a Šimon Eliáš bojovalo o každý bodík a se ziskem 3 bodů za jednu výhru a čtyři remízy obsadilo poslední 7. místo. Musíme ovšem dodat, že byli naprosto nejmladší a do našeho kroužku docházejí teprve půl roku. Doufáme, že za rok již urvou bodíků více.

Ve druhém turnaji, ve kterém hrála družstva z 5.-9. třídy společně s kategorií středních škol, získalo naše družstvo ve složení Honza Hrdina, Aleš Krýsl, Kuba Šubrt a Bára Raisová 24,5 bodu z 28 možných a obhájilo s náskokem 4,5 bodu 1. místo. Na dalších místech se umístila obě družstva Gymnázia a SOŠ Plasy před ZŠ Chotíkov. Družstvo z Plas, které bylo v celkovém pořadí druhé, vyhrálo kategorii středních škol.

I v této kategorii se nám podařilo postavit dvě družstva a to druhé ve složení Jana Vítovcová, Eliška Luňáčková, Eva Pham a Tereza Koperdáková obsadilo předposlední 7. místo se ziskem 7 bodů. Děvčata podávala hezké výkony a bojovala v každé partii, za což jim patří naše uznání.

Letošního turnaje se celkově zúčastnilo 15 družstev, 7 v kategorii 1.- 5. třída, 7 v kategorii 6.-9. třída a 1 v kategorii Střední školy. V porovnáním s loňským rokem zde máme nárůst o 7 družstev. Pokud to takto půjde dále, tak budeme muset za pár let požádat o zvětšení „Kaznějovského kina“.

Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se s nimi na setkání v příštím roce. Rovněž bychom rádi poděkovali všem školám v okrese, za podporu jejich šachových kroužků a vyslání družstev na turnaj.