Přeskočit na obsah

Přednáška GM Petra Neumana (video)

Petr Neuman o zápase mezi Dingem a Nepem

Mimořádně ve čtvrtek se za vydatné mládežnické účasti posluchačů uskutečnila další z řady online přednášek. Tentokráte byl naším hostem velmistr Petr Neuman, který si připravil shrnutí první poloviny zápasu o titul mistra světa mezi Ianem Nepomniachtchim a Dingem Lirenem. Česká média zase sledují zápas mezi Janem Něpomňaščim a Ting Li-ženem, sami si vyberte, jaká verze jmen se Vám více líbí…

Petr Neuman pojal přednášku ze svého pohledu, což bylo velice poučné nahlédnutí do velmistrova myšlení. Kdo chce pracovat více s počítačem, jistě si umí pustit motor, případně může sledovat jiné (online) souhrny a přenosy. Ale podstatné je se dozvědět myšlenky a principy boje.

Souboj je to nesmírně vyrovnaný a divácky nesmírně atraktivní, protože po osmi partiích je stav 4,5:3,5 pro ruského šampiona, přičemž došlo již k pěti rezultátům, což je unikátní. Stále nás ale ještě nejvýše šest partií čeká (nepočítám ev. následný rozstřel), a tak zcela nic ještě není rozhodnuto. Kdo se stane sedmnáctým mistrem světa?

Pokud si chcete přednášku připomenout nebo se na ni podívat poprvé, využijte odkaz níže. Na závěr malá anketa: Vzhledem k vyššímu počtu zájemců o dnešní přednášku, nám prosím zkuste na e-mail komisemladezesspk@seznam.cz napsat, který ze dnů v týdnu (středa nebo čtvrtek) by Vám na online přednášky více vyhovoval? Samozřejmě, že se nemůžeme odvděčit všem, ale pokusíme se uspokojit co nejvíce z Vás. Děkujeme.

Přednáška GM Petra Neumana


Seriál online přednášek vznikl za podpory Města Plzně.