Přeskočit na obsah

Turnaj šachových nadějí 3

V Plzni na Letné se dne 11. března uskutečnil třetí díl čtyřdílného seriálu Turnaj šachových nadějí. Původně se mělo jednat o závěrečný díl, ale kvůli nemoci organizátorů jsme byli nuceni zrušit turnaj v Kaznějově. Tímto ještě jednou děkuji Milanu Jenčovi, který přispěchal s náhradním termínem: finálový díl seriálu se tak uskuteční 15. dubna v Líních, za spolupráce domácích a kaznějovských. Srdečně zveme!

Zpět do Plzně. I před končící jarní prázdniny v Klatovech a začínají v Domažlicích, sjelo se do Plzně velká spousta nadějných šachistů a šachistek, kteří se spolu utkali ve dvou turnajích. Starší (2005 – 2012) hráli v letenské klubovně, mladší (2013 a ml.) hráli v salónku restaurace Tunel. Starších hráčů přijelo 35, mladších bylo 34. V rámci turnaje mladších se vyhlašovala i kategorie supermladší (2016 a ml.), nejmladším účastníkem byl nýřanský Dominik Kříž. Turnaj proběhl bez problémů, každý účastník si odnesl drobnou cenu, ti nejlepší pak i diplomy. Jako tradičně se hrálo bez hodin a nemožné tahy neprohrávaly.

Turnaj mladších byl v režii letenských, vyhrál Petr Střihavka, který ani jednou neztratil. Za sebou nechal sourozeneckou dvojici bratrů Bejvlových. Vzájemný souboj v posledním kole rozhodl o tom, že druhý s šesti body skončil mladší Antonín, na Jirku zbyla třetí příčka. Nejlepší dívkou byla celkově dvanáctá Josefína Stočková z 21. ZŠ, která získala 4 body, stejně jako celkově šestnáctá Vanesa Černá (ZŠ Zruč-Senec). Třetí místo patří domácí Barboře Legové. V turnaji hrálo hned 10 hráčů, kteří se narodili roce 2016 nebo později. Ti byli vyhodnoceni v kategorii supermladší. Nejlepším byl klatovský Dominik Tomeš s pěti body, který se umístil na pěkném šestém místě. Celkově jedenáctý, ale druhý mezi supermladšími skončil Vítězslav Jenč z Líní. Třetí místo (a celkově třinácté) náleží Oliveru Komárkovi z pražského Smíchova. Startovala i dvě supermladší děvčata: Anna Kovářová ze Dvorce uhrála 2,5 a celkově ji náleží 28. místo. Jen o půl bodu méně získala celkově třicátá Viktorie Voráčková z Klatov.

Dramatický byl finiš ve starších. První tři hráči si shodně připsali 5,5 bodu. O celkovém pořadí tak rozhodlo až pomocné hodnocení; to rozhodlo takto: 1. Kristián Dach (SK Petřín Plzeň), 2. Michal Heřman, 3. Denis Lebiš (oba TJ Sokol Plzeň-Letná). Mezi chlapci srdnatě bojovalo i několik děvčat. Nejlepší z nich byla pětibodová Viktoriia Strazhnyk z Petřína, která skončila celkově čtvrtá. Tři a půl bodu v turnaji získala i Anna Jenčová z Líní. To ji stačilo na druhé místo v kategorii a celkově devatenácté místo. Pro diplom si přišla i nepomucká Michaela Malátová, která díky dvěma získaným bodům skončila v kategorii třetí a celkově byla dvaatřicátá.

Děkujeme všem účastníkům za bezproblémový průběh turnaje a těšíme se brzy na viděnou.