Přeskočit na obsah

Klatovská věž dohrána!

Symbolicky v Klatovech se uskutečnila pátá Klatovská věž, turnaj začátečníků. Tím se završil i celý seriál těchto turnajů, v němž se počítaly 3 nejlepší výsledky z pěti odehraných turnajů. Do Klatov se sjelo hned 47 šachistů a šachistek, kteří sehráli 3 turnaje…

Nejméně účastníků (8) bylo v kategorii mateřských škol. Hráči si to tak mezi sebou rozdali systémem každý s každým. Vítězem se stal stoprocentní Dominik Tomeš (ŠK Sokol Klatovy), jehož na stupních vítězů doplnili pětibodový Vítězslav JenčMatěj Janoušek (oba ŠK Líně) se čtyřmi a půl body. V turnaji statečně válčily i obě dívky: Coraline Minaříková z Domažlic obsadila se ziskem dvou bodů 6. místo a jen o místo za ní uhájila s 1,5 bodem domácí Eva Tykalová. Výsledky zde.

Do kategorie 1. až 4 třída se přihlásilo 26 hráčů a hráček. Odvážně se do této kategorie přihlásila ještě Barbora Tykalová (ŠK Sokol Klatovy), která ještě navštěvuje mateřskou školu. Všem protihráčům ale řádně vytřela zrak, když neztratila ani bod a všechny partie vyhrála. S náskokem bodu a půl před klubovým spoluhráčem Martinem Vostrackým tak získala první místo. Nejlepším z pětibodových se stal línský Michal Šott, který tak skončil na třetím místě. Druhou nejlepší dívkou byla celkově pátá Simona Šilhánková (ŠK Líně), která získala rovněž 5 bodů. Celkově třináctá pak skončila Viktoriia Strazhnyk (SK Petřín Plzeň), která tak byla nejlepším hráčem s 3,5 body. To ji stačilo na třetí místo mezi děvčaty. Výsledky zde.

A jak to dopadlo mezi nejstaršími, tedy hráči navštěvujícími 5. až 9. třídu? Mezi 13 účastníky si nejlépe vedl Denis Lebiš (TJ Sokol plzeň-Letná), který svým soupeřům dovolil uhrát jen jednu remízu. Na druhém místě skončil s 5,5 body jeho klubový spoluhráč Jakub Karvay. Pomocné hodnocení přiřklo bronzovou medaili Richardu Švantnerovi (ŠK Líně). Ve startovním poli se objevily i dvě šachistky. Lépe z nich si vedla Ema Urválková (ŠK 64 Plzeň), která získala 3,5 bodu a skončila celkově devátá. O půl bodu méně si uhrála Eliška Luňáčková (ŠK Garde Kaznějov). Výsledky zde.

A jaké bylo celkové pořadí Klatovské věže?

Mateřské školy (celkem, jen hoši, jen dívky):

1. Barbora Tykalová (Klatovy), 2. Matěj Janoušek (Líně), 3. Dominik Tomeš (Klatovy)
1. Matěj Janoušek (Líně), 2. Dominik Tomeš (Klatovy), 3. Ondřej Němec (Klatovy)
1. Barbora Tykalová (Klatovy), 2. Coralin Minaříková (Domažlice), 3. Eva Tykalová (Klatovy)

1. až 4. třída (celkem, jen hoši, jen dívky):

1. Martin Vostracký (Klatovy), 2. Filip Kodýdek (Dvorec), 3. Simona Šilhánková (Líně)
1. Martin Vostracký (Klatovy), 2. Filip Kodýdek (Dvorec), 3. Michal Šott (Líně)
1. Simona Šilhánková (Líně), 2. Svatava Kindelmannová (Klatovy), 3. Barbora Tykalová (Klatovy)

5. až 9. třída (celkem, jen hoši, jen dívky):

1. Denis Lebiš (Letná), 2. Jakub Karvay (Letná), 3. Richard Švantner (Líně)
1. Denis Lebiš (Letná), 2. Jakub Karvay (Letná), 3. Richard Švantner (Líně)
1. Natálie Klimentová (Líně), 2. Ema Urválková (ŠK 64 Plzeň), 3. Eliška Luňáčková (Kaznějov)

Celkové pořadí je k dispozici zde.

Fotogalerie

Přílohy