Krajské tréninkové centrum mládeže


Kontakty

Jméno, funkceE-mailTelefon
Martin Kopřiva
koordinátor KTCM
martinek.kopriva@email.cz731 759 779
Zdeněk Bartoníček ml.
šachy do škol, podpora kroužků
z.bartonicek@seznam.cz737 203 232

Dokumenty

Projekt KTCM 2021
Projekt KTCM 2021Projekt KTCM 2021.pdf
Zařazení dětí do KTCM 2021 (k 1. 6. 2021)Zařazení dětí do KTCM 2021.pdf
Plán tréninků KTCM 2021Plán tréninků KTCM 2021.pdf
Plány KTCM 2021 (tabulka)Plány KTCM 2021 (tabulka).pdf
Podpora kroužků 2020/2021
Projekt Podpora kroužků 2020/20219c_VV151_Projekt_POK_20_21.pdf
Seznam započítatelných turnajů 2021POK_2021_turnaje_SSPK.pdf

Tréninkové materiály KTCM

pro děti zařazené v KTCM – heslo vám bylo zasláno e-mailem, v případě potíží pište na komisemladezesspk@seznam.cz

KTCM skupina AKTCM skupina C
KTCM skupina BKTCM skupina D

Aktuality

 • Přednáška Martina Kopřivy (video)
  Čtrnáctou online přednášku jsem si vzal na starosti já. A i přesto, že nás zpočátku zlobila technika, probrali jsme vše, co jsme měli. Připomněli jsme velkého Phillidora a jeho motto: Pěšci jsou duší hry. Následně jsme probrali pěšcové slabiny v koncovkách a střední hře. Ukázali jsme si příklady zahájení, ve kterých slabiny hráčům vznikají, a to i zcela dobrovolně. Ve druhé části… Číst dále »Přednáška Martina Kopřivy (video)
 • Přednáška GM Roberta Cveka (video)
  Třinácté přednášky, jež se konala 13. 10. (naštěstí opět ve středu), se ujal velmistr Robert Cvek. Ten už si pro nás na začátku září jednu přednášku připravil, tenkrát vyprávěl o přechodu do střední hry. Jelikož se přednáška líbila, oslovili jsme Roberta Cveka, zda by si nepřipravil i takový miniserál na pokračování. Společně jsme se domluvili na tématu o šachové… Číst dále »Přednáška GM Roberta Cveka (video)
 • Přednáška Jiřího Hájka (video)
  Jiří Hájek byl dalším domluveným trenérem, jenž se ujal jedné ze středečních přednášek. A i jeho přednáška týkající se výměny figur a transformace pozice nalákala řadu diváků a aktivních posluchačů. A co chystáme do budoucna? Přichystali jsme pro Vás miniseriál přednášek s jedním přednášejícím, který již jednu přednášku vedl a jehož přednáška se velmi líbila. Velmistr Robert Cvek se ve čtyřech… Číst dále »Přednáška Jiřího Hájka (video)
 • Přednáška Tomáše Hurdzana (video)
  I tuto středu pokračovaly pravidelné online přednášky KTCM. Tentokrát nám téma věžových koncovek přiblížil Tomáš Hurdzan. A že je to téma zajímavé, ukázal velký počet diváků. Další přednáška budou následovat tradičně ve středu od 18:00 a těšit se můžeme na Jirku Hájka s tématem Výměny a transformace pozice. Ukázka přednášky Tomáše Hurdzana Pro účastníky přednášky je k dispozici kompletní video.… Číst dále »Přednáška Tomáše Hurdzana (video)
 • Přednáška Stanislava Stárka (video)
  Další středa a další ze série online přednášek, které jsme pro Vás nachystali. Tentokrát za přednáškový počítač usedl Stanislav Stárek s atraktivním tématem: Typické chyby mladých šachistů. Už z velké odezvy během přednášky bylo zřejmé, že přednáška to byla zajímavá a záživná a nikdo se během ní nenudil. Přednáška byla navíc jubilejní desátá, a tak mi dovolte malinko bilancovat… Opravdu nás… Číst dále »Přednáška Stanislava Stárka (video)
 • Přednáška GM Petra Neumana (video)
  Další přednášku si vzal na starost nový člen komise mládeže velmistr Petr Neuman. Tentokrát jsme se dozvěděli něco o historii Phillidorovy obrany a proč jí (ne)hrát. Další přednáška proběhne tradičně ve středu od 18:00. Ukázka přednášky GM Petra Neumana Pro účastníky přednášky je k dispozici kompletní video. Heslo vám bylo zasláno do e-mailu.
 • Přednáška Martina Kopřivy (video)
  Další středeční přednášky se ujal předseda komise mládeže Martin Kopřiva. Tématem byl tentokrát Turnaj kandidátů v roce 1956. Přednáška začala netradičně znalostním kvízem a poté již následovaly partiové ukázky. Přednášky budou pokračovat i další středy, ta nejbližší 15.9. bude na téma historie Phillidorovy obrany a přednášejícím bude velmistr Petr Neuman. Ukázka z přednášky Martina Kopřivy Pro účastníky přednášky je k dispozici kompletní… Číst dále »Přednáška Martina Kopřivy (video)
 • Víkendové soustředění mládeže
  O prvním víkendu proběhlo na Šumavě víkendové soustředění mládeže. Soustředění se uskutečnilo na Hojsově Stráži v Tomášově dvoře. Tato akce byla určena především dětem z KTCM, a to hlavně ze skupinek B, C, D. Přihlásilo se však rovněž i několik dětí nezařazených do tohoto projektu. Během pátku, soboty a neděle děti trénovaly, luštily diagramy, účastnily se kvízů, hrály turnaj a podobně.… Číst dále »Víkendové soustředění mládeže
 • Přednáška GM Roberta Cveka (video)
  Hned jak děti šly poprvé do školy, navázala Komise mládeže na úspěšný projekt pravidelných středečních online přednášek. Na to, že školní rok teprve začal a bylo těžké se naladit pracovně, na přednášku velmistra Roberta Cveka si opět našlo cestu přes dvacet posluchačů, převážně dětí. Ty pak mohly sledovat, ale také se aktivně zapojit. GM Cvek si… Číst dále »Přednáška GM Roberta Cveka (video)
 • Přednáška GM Martina Petra (video)
  Náš seriál online šachových přednášek jsme začali s velmistrem nejsilnějším, abychom před letní pauzou skončili s velmistrem nejpovolanějším. Bylo nám ctí, že se již šesté přednášky ve středu 23. června ujal předseda Šachového svazu ČR, velmistr Martin Petr, který naše posluchače provedl zákoutím praktických koncovek a mj. nám připomněl, jak velký rozdíl je mezi remízou a rovnou pozicí. Ukázky současných… Číst dále »Přednáška GM Martina Petra (video)