Soutěže

Aktuality

• Krajský přebor v bleskové hře jednotlivců 2021
    Krajský přebor Šachového svazu Plzeňského kraje v bleskové hře jednotlivců 2021 uspořádal šachový klub Plzeň Košutka dne 14. 10. 2021. Vzhledem k opatřeném byla účast nižší než v předchozích letech, pouze 21 účastníků. Vítězem se stal se ziskem 10,5 bodu z 11 možných Petr Janoušek z ŠO Kozolupy, druhé místo pak obsadil oddílový kolega Vilém Wolf se ziskem 7,5 bodu a na třetí… Číst dále »Krajský přebor v bleskové hře jednotlivců 2021
  • Bronz z MČR do 8 let
    O víkendu 9. a 10. října se konalo v Nových Hradech MČR dětí do 8 let.  Náš kraj reprezentovala skupinka dětí z Klatov, Líní a Košutky. Chlapců startovalo celkem 44 a Tomáš Zelenka z Košutky, ač o rok a půl mladší než většina, byl 5. nasazeným. Sice začal prohrou, ale po 8 kolech a sedmi výhrách v řadě vévodil sám celému poli hráčů. Právě v 8. kole získal skalp budoucího… Číst dále »Bronz z MČR do 8 let
  • Open Tatry 2021
    Na začátku října proběhl na Slovensku tradiční turnaj pod Tatrami, který se již po několikáté v řadě uskutečnil v příjemném prostředí hotelu Sorea Titris. Ten se nachází na okraji Tatranské Lomnice, přímo pod Lomnickým štítem. Já sám jsem byl na turnaji podruhé: poprvé to bylo v roce 2019 a na turnaj jsem měl samé dobré vzpomínky. V roce 2020 nás bohužel… Číst dále »Open Tatry 2021
  • Memoriál Dr. Kadery v Nepomuku
    Šachový klub Dvorec i v letošním roce uspořádal první říjnovou sobotu tradiční turnaj v rapid šachu jednotlivců Memoriál Dr. Kadery. Turnaj se pravidelně těší zájmu i velice kvalitních hráčů nejen z Plzeňského kraje. Ani letošní 27. ročník nebyl výjimkou, a to i přes to, že letošní ročník kolidoval s extraligou i 1. ligou mládeže. V nové šachové sezóně to byl po turnaji sv. Jana Nepomuckého již druhý… Číst dále »Memoriál Dr. Kadery v Nepomuku
  • Turnaj Ampér 1 v Dlouhém Újezdě
    25.září se hrál v Dlouhém Újezdě první turnaj ze série Ampér – krajský přebor mládeže v rapid šachu v sezóně 2021/2022. Turnaj se konal ve velmi pěkném prostředí sálu Kulturního domu v Dlouhém Újezdě. ŠK Tachov pořádal turnaj za podpory plzeňského krajského šachového svazu, Plzeňského kraje a obce Dlouhý Újezd. V turnaji mladších žáků do 10 let se sešlo 17 dětí.… Číst dále »Turnaj Ampér 1 v Dlouhém Újezdě
  • Los soutěží družstev
    V sobotu proběhla losovací schůze pro soutěže ŠSPK na ročník 2021/22. Vylosovaná startovní čísla jsou v příloze, rozpisy jednotlivých kol jsou na Chess-Results pod následujícími odkazy. Krajský přebor družstev I. třídy – http://chess-results.com/tnr578814.aspx?lan=5Krajský přebor družstev II. třídy – http://chess-results.com/tnr578956.aspx?lan=5Krajský přebor družstev III. třídy – http://chess-results.com/tnr577625.aspx?lan=5Regionální přebor A – http://chess-results.com/tnr577814.aspx?lan=5Regionální přebor B – http://chess-results.com/tnr578576.aspx?lan=5 Přílohy Los soutěží… Číst dále »Los soutěží družstev
  • Juniorskými přeborníky Roubal, Škoda, Marešová a Šafářová
    Až v zářijovém termínu se za účasti 12 hráčů hrál v plzeňském hotelu LIONS Krajský přebor juniorů. Sedmikolový dramatický boj o tituly čtyř krajských přeborníků i postupy do Polofinále MČR nakonec vynesl na nejvyšší post nejmladšího účastníka – Matyáše Roubala z Klatov, který se tak s 5,5 body stal ve svých 11 letech krajským přeborníkem chlapců do 18 let. O vyrovnanosti turnaje svědčí to,… Číst dále »Juniorskými přeborníky Roubal, Škoda, Marešová a Šafářová
  • Turnaj sv. Jana Nepomuckého zná vítěze
    V překrásných prostorech nepomucké fary se odehrál první ročník Turnaje sv. Jana Nepomuckého. Organizátoři se rozhodli uspořádat uzavřený turnaj, který byl hlavně dříve velmi populární a divácky atraktivní. Turnaj A byl velmi silný (vždyť průměrné ELO všech deseti hráčů dosahovalo téměř 2200 a turnaj byl tak ještě silnější než současně hrané MČR žen) a nesmírně vyrovnaný, o čemž svědčí fakt, že… Číst dále »Turnaj sv. Jana Nepomuckého zná vítěze
  • O Zlatého krále 2021
    Uplynulý pátek 17. září se ve studovně FAV ZČU konal již 10. ročník šachového turnaje pro mládež O Zlatého krále. Za čtyřiašedesát černobílých polí tentokrát usedlo 29 mladých vyznavačů královské hry, mezi kterými si nejlépe vedl Vít Vilímek (ŠK Líně) Na stupně vítězů jej doprovodili druhý Artem Mametev (ŠK 64 Plzeň) a třetí Eda Plic (TJ Plzeň Košutka). Výsledky… Číst dále »O Zlatého krále 2021
  • Matouš Eret mistrem republiky v rapidu
    Jen jediného zástupce měl náš kraj na MČR v rapid šachu juniorů. To proběhlo o víkendu 11. až 12. září v České Třebové. Vítězem celého turnaje se stal právě náš Matouš Eret (ŠK Sokol Klatovy). Matouš uhrál výtečných 7,5 bodu z 9 možných a celé startovní pole nechal alespoň o bod za sebou. Ačkoliv by se mohlo zdát, že vše šlo jako po… Číst dále »Matouš Eret mistrem republiky v rapidu