Přeskočit na obsah

Turnaj O pohár města Klatov – 1.kolo

Jubilejní 30. ročník šachového turnaje O pohár města Klatov odstartoval sobotním prvním kolem. Kulturní dům se tím na devět dnů probudil z letního odpočinku.

Souběžně se hrají tři turnaje ve vážném šachu. V turnaji A – Rodenstock open nezaváhal hlavní favorit IM Vojtěch Straka, mnohem hůře se však vedlo nasazené dvojce FM Kiliánu Slovákovi, který sice do 30. tahu kráčel za očekávaným vítězstvím, ale pak se karta během pár tahů úplně obrátila a celý bod bral jeho soupeř Martin Richter. Podobně neblahý osud se stejným koncem potkal ještě turnajovou osmičku Martina Dvořáka.

V turnaji B – TANY open mladí hráči jako obvykle v prvním kole proháněli zkušené matadory, ale velké překvapení se nekonalo. Nasazená jednička Pavel Kadeřábek sice přehrál mladičkou Báru Tykalovou, půl bodu však vyválčil na druhé šachovnici  její vrstevník Lukáš Křivka. A hodně blízko výhry se v koncovce ocitl Tadeáš Velkoborský na čtvrté desce, ale velkou výhodu nepřesným tahem ztratil a skončilo to holými králi.

Zahájen byl ještě seniorský turnaj C – memoriál Jaromíra Nováka. Startovní pole je zde poměrně vyrovnané. Označit někoho za favorita předem nelze, záležet bude na tom, jakou formu si účastníci přivezli a jak vydrží se silami do příští neděle.

V neděli proběhnou nejprve tři sedmikolové turnaje v rapid šachu (open, mládež, senioři) a od 16 hodin pokračují hlavní soutěže A, B, C druhým kolem.

Odkazy