2005Jan TurnerKateřina ČedíkováAlois SoukupJiří MaříkPetr Janoušek
2004Petr NeumanKateřina PalkováJan PříborskýKarel ŠimandlJan Turner

Aktuality

• Velkolepé finále ‚velmistrovského‘ turnaje v Nepomuku
    Nepomucký turnaj jsme opustili zprávou po čtvrtém kole. Teď je již dohráno a my můžeme slavnostně vyhlásit vítěze obou turnajů. K velkému finále dospěl turnaj A v osmém kole. Jako v předešlých kolech (jejich shrnutí včetně partiových ukázek naleznete níže) nebylo kolo číslo osm příliš bojovné. Našla se ale jedna partie (Antonios Xylogiannopoulos vs. FM Gustav Brejník), která vytvořila podloubí… Číst dále »Velkolepé finále ‚velmistrovského‘ turnaje v Nepomuku
  • Sledujeme průběh nepomuckého turnaje
    Nepomuk šachy žije! Kromě letitého Memoriálu dr. Kadery (O Nepomucký talíř) se letos koná již druhý ročník Turnaje sv. Jana Nepomuckého. A i letos se odehraje jeden bleskový turnaj a dva turnaje zavřené. Pojďme po stopách celého festivalu a ponořme se do nádherných prostor nepomuckého arciděkanství. Den nultý Celý festival započal již 31. srpna, v poslední den prázdnin, a to bleskovým turnajem. Turnaje… Číst dále »Sledujeme průběh nepomuckého turnaje
  • Turnaj sv. Jana Nepomuckého zahájen
    V Nepomuku započal druhý ročník Turnaje sv. Jana Nepomuckého. Tentokráte organizátoři z ŠK Dvorec připravili hned tři turnaje. Od 1. září začne silně obsazený uzavřený turnaj deseti hráčů s nasazenou jedničkou IM Doležalem z Pankráce. V turnaji startují hned 4 mezinárodní mistři (kromě Radoslava Doležala ještě Ivan Hausner, Jan Michálek a Josef Juřek) a 2 mistři FIDE (Gustav Brejník a vítěz prvního ročníku Petr… Číst dále »Turnaj sv. Jana Nepomuckého zahájen
  • Šachový festival Plzeň 2022 zná vítěze
    Vítězem hlavního turnaje festivalu CALLIDITAS OPEN se stal velmistr Petr Neuman hrající za ŠK Líně. V závěru nenechal nikoho na pochybách o své pozici nejvýše nasazeného hráče, ve dvou posledních partiích zvítězil a s bodovým ziskem 8 bodů (z 9 možných) vyhrál v konkurenci 58 hráčů s jednobodovým náskokem před Matoušem Eretem ze Sokola Klatovy. Třetí místo zbylo na Pavla Flajšmana z ŠK… Číst dále »Šachový festival Plzeň 2022 zná vítěze
  • Krajský přebor v bleskovém šachu jednotlivců 2022
    V neděli 21. 8. 2022 proběhl v rámci Šachového festivalu Plzeň 2022 další z festivalových turnajů, a to bleskový turnaj PARKHOTEL Open, který se hrál zároveň jako Krajský přebor jednotlivců v bleskovém šachu. Mezi 38 účastníky byl nejlepším velmistr Petr Neuman z ŠK Líně, který vyhrál všech 11 partií a zároveň se stal krajským přeborníkem. Druhé místo celkově i v rámci krajského přeboru obsadil s 9 body… Číst dále »Krajský přebor v bleskovém šachu jednotlivců 2022