Aktuality

• 24. ročník Pilsner Urquell 2023
    V dobách dávno minulých byla práce jedinou správnou oslavou státního svátku, dnes však lze den státního svátku trávit různými způsoby od horské túry přes 64 vrcholů, přes návštěvu muzea černobílé barvy po intenzivní trénink gaučingu u televizní obrazovky. A my, organizátoři z Garde Kaznějov jsme šťastni, že si 6 milovnic a 114 milovníků šachové hry vybralo k oslavě náš 24. ročník… Číst dále »24. ročník Pilsner Urquell 2023
  • V Plzni suverénním vítězem Matouš Eret
    Jasným vítězem Calliditas Openu hraného v rámci 22. ročníku mezinárodního šachového festivalu PLZEŇ 2023 se stal hráč Sokola Klatovy Matouš Eret. Výhrou v posledním devátém kole vylepšil svoji bilanci na skvělých 8,5 bodu a dokázal jasnou převahu nad zbytkem startovního pole. Druhé místo obsadil s odstupem 1,5 bodu Vít Vilímek z ŠK Líně, třetí skončil lepší z šestiapůlbodových Jan Soural z TJ Pankrác.… Číst dále »V Plzni suverénním vítězem Matouš Eret
  • O pohár města Klatov
    9. kolo Skončil mezinárodní turnaj O pohár města Klatov – UNILEASING OPEN, hlavní cenu převzal z rukou starosty města Klatov Mgr. Salvetra FM Tomáš Hurdzan z oddílu ŠK Sokol Klatovy. Do posledního kola šli se stejným počtem bodů čtyři šachisté: IM Vojtěch Straka, GM Petr Neuman, FM Martin Horák a FM Tomáš Hurdzan. Neuman černými figurami nic nevymýšlel na… Číst dále »O pohár města Klatov
  • KP jednotlivců a juniorů v rapid šachu
    V sobotu 24.6.2023 se v Heřmanovi Huti uskutečnil KP jednotlivců a juniorů v rapid šachu, který se hrál tempem 2x10minut + 5 vteřin za tah a to na 7 kol. Celkovým vítězem a krajským přeborníkem se stal Petr Kučera z Loko Plzeň. 2. skončil Petr Janoušek z ŠK Kozolupy a 3. Ondřej Chmelík z SŠK HeřNýř. Nejlepší juniorkou Plzeňského kraje a zároveň nejlepší ženou turnaje se… Číst dále »KP jednotlivců a juniorů v rapid šachu
  • Touškovský turnaj v šachu Pod širákem
    Šachový oddíl TJ Sokol Město Touškov je sice poměrně „mladý“, ale snaží se být aktivní. V sobotu 10. června proběhl první ročník turnaje Pod širákem. Skutečně se hrálo venku, proti dešti i proti slunci byli účastníci chráněni obřím stanem. Turnaje se účastnilo 17 dospělých a rovných 30 dětí. Pro děti bylo připraveno k využití hřiště s umělou trávou a několik míčů, v přilehlé… Číst dále »Touškovský turnaj v šachu Pod širákem