Přeskočit na obsah

Mezinárodní víkend 2022

Díky dotaci od Plzeňského kraje jsme i letos pro Vás mohli připravit několik přednášek, a to jak v češtině a angličtině, simultánek a online turnaj. Věříme, že se nám s našimi německými přáteli podaří domluvit další zápas, tak buďte připraveni…

Nestihli jste se připojit na některou z akcí? Nevadí, u simultánky ani turnaje už to sice nepůjde, ale u přednášek a tréninků ano…

Zajímá Vás důležitost Zahájení a důležitost vzorových partií? V tom případě si pusťte přednášku GM Roberta Cveka.

Chcete si vyzkoušet, jak budete ovládat tahy velmistrů? Proto je tady IM Zuzana Hagarová a její trénink na téma Zahrajte si s velmistry.

FM Jiří Soukup Vám zase pomůže s výměnami, připravil si přednášku na téma Výměny dam. A pozor, v angličtině! To je ideální kombinace pro to, abyste se zlepšili jak v šachách, tak v cizí řeči… Ale nebojte, angličtinu zvládnete!

A co se takhle dozvědět něco trochu z naší historie? Pojďme si představit „Čechy“, kteří se dostali až do turnaje kandidátů… Schválně, kdo všechno kromě Salo Flohra bojoval mezi těmi nejlepšími? Tak to se dozvíte v přednášce od GM Martina Petra, kterou si pro Vás připravil opět v angličtině. Napovězme, že jeden z hráčů v roce 1985 emigroval do Německa, ten druhý si turnaj kandidátů zahrál dokonce hned dvakrát!

A pojďme si připomenout výsledky obou simultánek a rapid turnaje… V pátek sehrál svoji simultánku GM Petr Neuman. Na něj čekalo 12 soupeřů a Petr byl tentokráte velmi štědří, protože hned pět z vás potěšil. Nutno poznamenat, že jste šli úspěchu naproti a časový limit Vám byl nakloněn… A tak se z výhry (byť v prohrané pozici) mohli radovat bratři Jan a Martin Bukvajové (oba ŠK Sokol Klatovy) a Matěj Křivka (TJ Sokol Plzeň-Letná), šťastně se opakováním tahů zachránil i Hynek Bludský (ŠK 64 Plzeň) a v napínavé partii v plné zvratů i Adam Rudlof (Sokol Domažlice). Dík patří jak velmistrovi Petru Neumanovi, tak všem další zúčastněným… Odkaz na páteční simultánku je zde.

V pondělí si s Vámi zahrál další velice silný hráč, a to regensburgský Pavel Novák alias Ďábel. Ten čelil šesti soupeřům, a nebyl pod takovým časovým presem. Na druhou stranu Ďábel hrál hned na třech šachovnicích s černými figurami. A Pavel Novák oproti loňsku neměl slitování, vyhrál všech šest partií, a to včetně Ericha Zolla z Německa. Odkaz na pondělní simultánku je zde.

V sobotu se pak odehrál šestikolový rapidový turnaj. Ač prohrál první partii, z vítězství se nakonec radoval Hynek Bludský (ŠK 64 Plzeň), který získal celkem 5 bodů. Na druhém místě se umístil Makar Honcharov, hrající za stejný oddíl, který nasbíral celkem 4,5 bodu. Nejlepším ze čtyřbodových se nakonec stal Jakub Valdman hrající za ŠK Líně. Děkujeme, že s námi hrajete! Výsledky turnaje naleznete zde.

Ve skupinovém týmu SFT Turniere Trainertreff jsme letos s našimi německými kolegy a přáteli odehráli 6 turnajů, vždy po třech v kategoriích do třinácti a do 18 let. Jsme rádi, že na konci letošního roku jsme mohli další podobný turnaj uspořádat my a těšíme se na další spolupráci…

Děkujeme Plzeňskému kraji za vytrvalou podporu, díky níž můžeme zlepšovat šachový život mládeže v Plzeňském kraji. Tyto cenné zkušenosti se našim dětem budou hodit na reprezentačních turnajích nejen na republikové, ale i na mezinárodní úrovni.


Mezinárodní víkend 2022 proběhl za podpory Plzeňského kraje.