Přeskočit na obsah

Mistrovství České republiky mládeže 2020 – dvě medaile

Kouty nad Desnou, 7.3. – 14.3.2020

V týdnu od 7. března začalo v Koutech nad Desnou Mistrovství České republiky v kategoriích 10 – 16 let. Celkem se sjelo do Koutů přes 200 nejlepších hráčů a hráček z celé České republiky. Náš kraj v letošním roce reprezentovalo 6 chlapců a 6 dívek. Bohužel turnaj byl narušen současnou situací a pořadatelé byli nuceni turnaj ukončit po 7. kole.

A jak to dopadlo – pro náš kraj výborně, máme dvě medaile.

Zlatou medaili a titul Mistryně republiky získala Adéla Janoušková (ŠK Líně). Adélka získala titul Mistryně republiky již třikrát po sobě, což je opravdu neuvěřitelný výkon. Adi je bojovnice a za poslední tři MČR neprohrála ani jednu partii.  Adélka se tím zařadila mezi nejúspěšnější hráče, a pokud to situace dovolí, vyrazí již počtvrté na Mistrovství světa. ČR už reprezentovala na MS v Gruzii, MS ve Španělsku a MS v Číně. Adéla získala 6 bodů/7 partií.

Bronzovou medaili získal Matyáš Roubal (Sokol Klatovy). Matyáš hrál Mistrovství ČR poprvé a hned ukázal, že i ostřílené hráče ve své kategorii  dokáže pěkně potrápit. Za přehrání určitě stojí jeho partie z 5. kola, viz níže. Matyáš si vybojoval postup na Mistrovství Evropské Unie. Matyáš získal 5 bodů.

Velmi dobře zahrál Marek Janouš (ŠK 64 Plzeň), kterému jen o chloupek uteklo medailové umístění. Bramborová příčka je velký úspěch a Marek potvrdil, že je ve svém ročníku pořád ten nejlepší.

Pro Jakuba Kůsu (Sokol Klatovy) zkrácení turnaje znamenalo spíše zklamání, jistě by v dalších kolech dokázal zabojovat a pozici určitě vylepšil. Ale i tak si zaslouží velkou pochvalu. Po 7. kole to stačilo na 6. místo.

Ale i ostatní hráči zasluhují pochvalu.

Sibyla Řezníčková (ŠK Tachov) se již tradičně umístila v první desítce. Čtyři body jí přinesly krásné 9. místo.

Matouš Hlavina (Sokol Klatovy) uhrál 4 body a to mu přineslo celkové 10. místo.

Honzík Váňa (ŠK Tachov) měl bohužel trošku smůlu. Po 5. kole byl průběžně na medailových pozicích, bohužel po dvou nešťastných prohrách v 6. a 7. kole skončil s 3,5 body na 10. místě. Pro Honzíka bohužel ukončení turnaje po 7. kole nebylo příliš výhodné.

Eliška Janoušková (ŠK Líně) si zahrála kategorii do 10 let, i když věkově spadá teprve do kategorie do 8 let. Eliška uhrála 4 body a umístila se na krásném 12. místě. Ve svém ročníku byla nejlepší.

Michaela Marešová (ŠK 64 Plzeň) získala tři body a celkem obsadila 13. místo. Míša by určitě ještě zabojovala.

Vítkovi Vilímkovi (ŠK Líně) se tentokrát moc nedařilo, ale už jen to, že měl šanci si zahrát s těmi nejlepšími na MČR je velmi dobré. S dvěma body skončil na 21. místě.

Denisa Marešová (ŠK 64 Plzeň) uhrála 2,5 bodu a to po 7. kole stačilo na 25. místo. Deniska by určitě v dalších kolech zabojovala a nějaký bodík ještě získala. Stejně jako Katerina Stepanyshyn (ŠK 64 Plzeň), která získala celkem dva bodíky a to jí přineslo 29. místo.

Všichni účastníci si zaslouží pochvalu a poděkování za reprezentaci kraje.

Podrobné výsledky najdete na: http://chess-results.com/tnr519685.aspx?lan=5&art=1&rd=7&fed=CZE&turdet=YES

Poděkování patří i pořadatelům za skvěle zorganizovanou akci. Pro rodiče, trenéry a děti byly připraveny přednášky na zajímavá témata.