Přeskočit na obsah

Mistrovství ČR v rapid šachu

Třešť, 7. – 8. 9. 2019

Letošní Mistrovství České republiky v rapid šachu mládeže do 14 let se uskutečnilo v Třešti v areálu tamní střední školy. Ubytování bylo na školním internátu v areálu školy a ve srovnání s minulými ročníky poněkud „skromnější“.

Do Třešti jela díky mnoha přímým postupům z Vyškova z minulého roku poměrně početná výprava dětí z Plzeňského kraje.Přestože kluci a holky bojovali, nepodařilo se však na loňský úspěch navázat. Mezi nejúspěšnější opět patřil Marek Janouš, který v kategorii H12 vybojoval 8. místo (i když jistě myslel na lepší umístění). Do první desítky se ještě v H10 vešel Honzík Váňa. Další umístění byla následující: Matyáš Roubal v H10 – 13. místo, Petr Flajšman v H14 – 14. místo, Eliška Janoušková v D10 – 15. místo, stejně jako Sibyla Řezníčková v D12. Na Adélce Janouškové se asi podepsal návrat z MS v Číně a skončila 17. Deniska Marešová a Artem Mametev vybojovali ve svých kategoriích 18. místo, Matouš Hlavina a Míša Marešová byli na 19. místě. Vítek Vilímek a Bára Nováková uzavírali druhou desítku. Honza Langmajer skončil 26.

V právě se rozbíhající šachové sezóně budeme držet plzeňským dětem palce, aby se zase v dalších republikových turnajích vrátily na přední místa.

Podrobné výsledky najdete na http://chess-results.com/tnr468613.aspx?lan=5