Přeskočit na obsah

Polofinále MČR juniorů a juniorek

Přes týden se hrálo, a to v šachovém Harrachově, i Polofinále MČR juniorů a juniorek. Hrály se dva samostatné turnaje, mezi třiadvaceti dívkami jsme měli dvě zástupkyně. Díky dobrému finiši může turnaj jako povedený hodnotit tachovská Sibyla Řezníčková, která navíc startovala až od druhého kola. Cenné vítězství je hlavně to z poslední kola nad šestou nasazenou Sandrou Hosovou. Sibyla získala z devíti partií hned 5 bodů a posunula se o deset míst na desátou příčku. O tom, že ne vždy se daří, se přesvědčila Anežka Nová z Klatov, které se nedávno velmi povedlo mistrovství světa v Egyptě, v chladném Česku se ale tentokráte moc nedařilo. Anežka nemohla chytit formu, a tak se musí spokojit se čtyřmi body a devatenáctou příčkou. (Uváděná umístění jsou celková pořadí, přepočet na kategorii do osmnácti let nemá smysl).

Hned 78 hochů válčilo v chlapeckém turnaji. Nejblíže postupu se ocitl Vít Vilímek (ŠK Líně), který ale nedokázal vyhrát poslední partii. I kdyby ji ale vyhrál, zřejmě by to o pomocný půl bodík stejně nevyšlo. Vítek předvedl slušný výkon, z proher ve čtvrtém a pátém kole se dokázal oklepat. Vítek vylepšil své nasazení o jednu pozici a skončil za 6 bodů osmý. Stejný počet bodů nahrál i Marek Janouš hrající za ŠK 64 Plzeň. Tomu to nicméně stačilo na jedenácté místo. I tak si Mára o sedm míst oproti nasazení polepšil. Bohužel Marek k dokonalým výsledkům bílými (4/4) nepřidal úspěchy černými figurami (2/5 bez výhry). I Artem Mametev, Markův klubový spoluhráč, vylepšil své nasazení. Sice jen o jednu příčku, ale i to se počítá. Bylo z toho 27. místo, a to díky zisku 5 bodů. Zbylá trojice našich hráčů (klatovský Matyáš Roubal, tachovský Jan Váňa a Jakub Valdman hrající za ŠK 64 Plzeň) získala shodně po čtyřech bodech a pomocné hodnocení je seřadilo postupně takto: 50., 53. a 55. Matyáš si o pět startovních pozic polepšil, velkého posunu dosáhl i Kuba, který startoval jako č. 73. Jen čerstvý přeborník MČ do čtrnácti let Jan Váňa si oproti nasazení pohoršil, a to o šestnáct míst. (Uváděná umístění jsou celková pořadí, přepočet na kategorii do osmnácti let nemá smysl).

Děkujeme za reprezentaci, zatupovalo nás dravé mládí, čas na postupy ještě, věřím, přijde! Za fotografie děkuju Ireně Valdmanové. Výsledky: juniořijuniorky (s proklikem na partie)

Fotogalerie