Přeskočit na obsah

Přednáška Jiřího Hájka (video)

Každá partie může přinést nějaký moment překvapení – načekaný tah, zvrat v pozici. Jednak je třeba umět takové situace umět vycítit a v případě prohrané pozice je umět najít. Pokud Vás soupeř ale nějakým nečekaným způsobem zaskočí, bývá dobré se uklidnit a uvažovat racionálně. To se lehce píše, o to hůře udělá. Jiří Hájek Vám pomůže se zorientovat. Přehrajte si jeho přednášku na téma Moment překvapení.

O týden později 15. 6. nás čekal již 15. online turnaj roku 2022. Turnaj vyhrál Makar Honcharov (ŠK 64 Plzeň), který získal 4,5 bodu z pěti možných. Pomyslnou stříbrnou medaili si za čtyři získané body vybojoval Adam Rudlof (Sokol Domažlice), který o půl bodu předstihl Barboru Tykalovou z Klatov. Výsledky turnaje jsou k dispozici zde.

A konečně 22. 6. přišla na řadu simultánka. Hrál jsem proti osmi kvalitním soupeřům a partie to byly velmi zajímavé a ostré, řada z vás měla šanci zvítězit (například Jakub Ježek z Letné či domažličtí: Denisa Dominiková a Adam Rudlof). Pěknou partii sehrál i Míša Macho (TJ Sokol Plzeň-Letná) i oba sourozenci Koutečtí (ŠK 64 Plzeň), Matěj Křivka pak tentokrát ztratil materiál příliš brzo. Jediný, kdo se nakonec radoval ze zisku celého bodu, byl tachovský Jan Váňa, který využil mé hrubé chyby ve složité pozici. Závěr si již zkušený šachista pohlídal a mě nezbývalo nic jiného než se vzdát. Celkové skóre simultánky se tak zastavilo na poměru 7:1. Partie ze simultánky si můžete přehrát zde.

Ukázka přednášky Jiřího Hájka

Pro účastníky přednášky je k dispozici kompletní video. Heslo vám bylo zasláno do e-mailu.